Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Waga biegacza a dobór butów?

Buty biegowe zostały wymyślone po to, aby chronić stopy oraz ciało biegacza podczas biegu. Aby spełniały one swoją rolę w sposób właściwy muszą być bardzo dobrze dobrane. Jednym z czynników które warunkują właściwy dobór obuwia biegowego jest waga biegacza.

Dla osób posiadających więcej kilogramów do dźwigania zaleca się używanie butów z dobrą amortyzacją. Dzięki niej przeciążenia występujące podczas kontaktu stopy z podłożem będą zdecydowanie mniejsze co ochroni m.in. stawy biegacza.

Inaczej sytuacja będzie wyglądać u osób lżejszych. W ich przypadku amortyzacja powinna być mniejsza. Jeśli będzie za duża to nie będzie spełniać właściwie swojej roli, a stopa w takim bucie może czuć się „zbyt luźna”.